Uued filmitegijad
Uudis
Päevatoimetaja

Eesti filmitööstus on tänu filmifestivali KinoFF meeskonna projektile rikastumas uute filmitegijatega

  1. augustil algas filmifestivali KinoFF meeskonna poolt juhitud haridusprojekt ShootShorts. Kursuse eesmärk on aidata inimestel, kes soovivad luua oma filmi, teha esimesi samme filmitööstuses ja läbida kogu filmitootmise teekonda.

"Oleme äärmiselt inspireeritud osalejate arvust ja geograafilisest asukohast! Kui eelmisel aastal osalesid samal programmil inimesed Eestist ja peamiselt Ida-Virumaalt, siis tänavu on lisaks sellele, et osalejate arv on kolmekordistunud, ka projekti geograafia oluliselt laienenud ja nüüd saame uhkusega nimetada mitte meie maakondade nimekirja, vaid riikide nimekirja, kust on meiega liitunud filmitegemise soovijad!" - Natalja Matšenene, projekti ShootShorts produtsent ja kuraator, kommenteerib projekti käivitamist.

Sel aastal alustas oma teed filmitööstuses 160 inimest 10 riigist, kes loovad mentorite - filmitootmise professionaalide - juhendamisel 40 filmi. Rühmade mentorid on suurte kogemustega spetsialistid: režissöörid Anita Kremm ja Vera Pirogova, produtsendid Andreas Dorošuk ja Natalja Matšenene.

ShootShorts-projekt hõlmab pidevat tööd mentoritega ja kakskümmend loengut. Esimesed kohtumised on juba toimunud ja neil esitlesid projektis osalejad oma filmiideede produtsentide formaadis, samuti hakkasid nad tutvuma visuaalse keele reeglitega ja kaasaegsete filmivormingutega.

"Projekti koosolekud toimuvad juba praegu. On näha, et osalejad on elevil, nende silmad põlevad. Ideed on fantastilised. Kõik soovivad kasutada kaasaegseid tehnoloogiaid; üks filmidest luuakse täielikult tehisintellekti abil. Suur osa projektidest on koostöö tulemus, kuna meeskonnaliikmed on pärit erinevatest riikidest ja erinevatest sotsiaalsetest rühmadest. Selline sünergia viib alati üllatavate tulemusteni!" kommenteerib KinoFF festivali peaprodutsent Jana Budkovskaja.

Filmid valmivad oktoobri lõpus ja parimaid näidatakse Apollo Kino Astris filmifestivali KinoFF raames.

ShootShorts programmi toetab Briti Nõukogu.